Telefon Bataryalarının Ölümcül Riski

Telefon Bataryalarının Ölümcül Riski

değişen ve gelişen teknolojinin insan hayatına bir hayli avantajı yer alıyor. Yalnız sadece tekknolojinin yararlarını konulup zararlarını göz ardı etmemiz  kesinlikle etik bir davranış değil. Yani şöyle ki teknolojinin faydaları kadar zararları da yer almaktadır.

 

 

Telefon Bataryaları Şişmesi

 Hayatımızın her alanında bizim işlerimizi kolaylaştıran elektronik cihazlardan biri olan telefonların bataryaları adeta ölümcül bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.  Bu sebepten dolayı telefon bataryalarını ısıtmamak sağlığımız için son derece önemli durumlardan biridir. Eğer telefon bataryanız ısınmışsa mutlaka telefon tamir yerlerine götürüp cihazınızı yaptırmalısınız. Bunun yanı sıra eskimiş ve ısınmış olan bu bataryalar patlama riski taşıdığından dolayı mutlaka çöpe atmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bir bomba gibi patlayarak hem size hem de eşyalarınıza zarar verebilir.

 

Telefon Bataryalarının Patlamaması İçin Neler Yapılmalı?

Telefon bataryanızın patlaması demek çok büyük sıkıntılara da sebebiyet olacağı anlamına gelmektedir. Isınmış telefon bataryası bir bomba gibi patlayabilir. Bunun yanı sıra hem size hem de eşyalarınıza ciddi derecede hasar verebilir. Telefon bataryanızın patlamaması için öncelikle telefonunuzu sık sık şarj cihazına takıp çıkarmamalısınız. Bu durum bataryanızı yorar. Telefonunuzun doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamasına önem vermelisiniz. Son olarak çalışmayan gereksiz uygulamalarınızı mutlaka telefonunuzdan silmelisiniz. Aksi taktirde telefonunuz hem yavaş çalışır hem de bataryasında ani şişmeler meydana getirir.

 

BİGUNDEM.COM

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *